
WAT? Je bespreekt samen met Magda Michielsens het boek en je leeservaring.
VOOR WIE? Iedereen is welkom, maar wie het boek gelezen heeft kan beter meepraten.
Virginia Woolf (1882-1941) – Denken is mijn vechten
De schrijfster werd in haar leven geconfronteerd met twee oorlogen. Er zijn in haar literair werk, in haar essays en in haar dagboeken veel sporen van de twee oorlogen te vinden. In deze leesgroep zullen we Mrs. Dalloway (1925) bekijken in het licht van de verwerking van de Eerste Wereldoorlog. Virginia zelf, en de meeste vrienden om haar heen (de beroemde Bloomsbury Group), waren pacifisten. Haar duidelijkste antimilitaristische, anti-imperialistische, anti-patriarchale tekst is Drie Guineas (1938).
In 1940 schreef ze ook een essay over de beleving van een dreigend bombardement: Gedachten over vrede tijdens een luchtaanval. In maart 1941 stierf ze door zelfmoord. Of de Tweede Wereldoorlog een rol speelde bij haar besluit tot zelfmoord is fel besproken geweest, maar werd door haar echtgenoot Leonard Woolf met nadruk ontkend.
Centraal staat Mrs Dalloway (1925) en we zullen ook stil staan bij de tekst van Gedachten over vrede tijdens een luchtaanval (1940), gepubliceerd in
Woolf, Virginia (2024). Woorden willen losjes leven. Essays over schrijverschap. ISVW, p. 277-285.
BELANGRIJK: Enkele dagen voor de workshop ontvang je van ons een mail met een hand-out van de spreker. Print deze uit en breng hem mee, zodat je actief kunt deelnemen aan de sessie.















