Bourgondië |
|
Tijdens deze reis komen we meer te weten over de religieuze heropleving dankzij benedictijnen en cisterciënzers, maar ook over de wereldlijke schoonheid en genot uit de tijd van de hertogen van Bourgondië.
De streek is een schatkamer van de romaanse architectuur. De abdijkerk van het benedictijnenklooster Cluny (1088-1130) was na de Sint-Pieterskerk in Rome de grootste basiliek van de christelijke wereld. Met de cluniacenzer bouwstijl was de basis van de Bourgondische romaanse bouwkunst gelegd.
Als reactie op de rijkdom en verwereldlijking van Cluny aan het eind van de 11de eeuw, stichtten Robert de Molesmes en Bernardus van Clairvaux Cîteaux, het moederklooster van de cisterciënzerorde. Een volstrekt ascetisch leven van gebed en handenarbeid stond er centraal.
Dijon was een eeuw lang één van de grote Europese cultuurcentra. De beste beeldhouwers en schilders, meestal uit de Nederlanden, maakten er hun opwachting. Pracht en praal was het uithangbordje van het hof en dat heeft zijn sporen nagelaten in veel Bourgondische steden.
• Dijon, wieg van de hertogen van Bourgondië
• Cluny, Tournus en de dissidenten van Cîteaux in Fontenay en Pontigny
• Beaune en het mecenaat van de familie Rolin
• Autun, waar klassieke oudheid en romaanse kunst zich met elkaar verzoenen
• De culinaire rijkdom van Bourgondië in bord en glas
Prijs per persoon in een tweepersoonskamer: 1.390 €
Toeslag eenpersoonskamer: 230 €
Korting bij inschrijving vóór 27 februari 2012: 25 €
Voorschot: 465 €
Inclusief: reis met comfortabele autocar, verblijf op basis van kamer met ontbijt, diners op dinsdag 19 juni en woensdag 20 juni 2012 in Autun, lunch op donderdag 21 juni 2012 in Chateauneuf, diner op donderdag 21 juni 2012 in Semur en Auxois, diner op vrijdag 22 juni 2012 in Auxerre, toegang tot de geprogrammeerde sites en musea, fooien, begeleiding door Dominique Dumon, reisdocumentatie.
Exclusief: dranken bij de voorziene diners, alle persoonlijke uitgaven
Vertrek vanuit
Antwerpen - Station Berchem, Postsorteercentrum, kant Singel 08.00 uur
Gent - Dampoortstation, parking 07.10 uur
Reis en excursies met comfortabele autocar
Verblijf op basis van kamer met ontbijt in Campanile Dijon Centre*** (Dijon), Hotel Les Ursulines*** (Autun), Hostellerie d'Aussois*** (Semur-en-Auxois) en Hotel Le Parc des Maréchaux*** (Auxerre).
Diners op 19, 20, 21 en 22 juni 2012
Lunch op 21 juni 2012
Aan deze reis kunnen maximaal 25/minimaal 20 personen deelnemen.
U kan zich voor deze reis inschrijven via onderstaand email-formulier.
Van zodra dat er voldoende inschrijvingen zijn, brengen wij u op de hoogte dat de reis zal plaats hebben. Indien er niet voldoende inschrijvingen zijn, wordt uiterlijk 1 maand voor afreis bekendgemaakt dat de reis helaas niet zal kunnen doorgaan.
Identiteitskaart
Dominique Dumon
De reisdocumentatie wordt u voorafgaand aan de reis of bij vertrek bezorgd.
Voor deze reis zijn geen inentingen vereist.
Zondag 17 juni 2012
We vertrekken vanuit Antwerpen en Gent. Onderweg lunchen we in Châlons-en-Champagne waar we ook een korte wandeling voorzien. In de vroege vooravond bezoeken we de Chartreuse de Dijon, met o.a. de Mozesput. We overnachten in Dijon.
Maandag 18 juni 2012
Vandaag verkennen we Dijon. Een stadwandeling brengt ons langs het Palais des ducs en Palais des Etats de Bourgogne, het Musée des Beaux-Arts, de Cathédrale Saint-Bénigne en het Musée archéologique. Meer dan een bezoekje waard! We overnachten in Dijon.
Dinsdag 19 juni 2012
Per bus gaan we naar Beaune voor een stadswandeling en een bezoek aan het Hôtel-Dieu en de Collégiale Notre Dame. In de Caves du Couvent des Cordeliers wacht ons een degustatie van verschillende Bourgondische wijnen. In de namiddag brengen we in Autun een bezoek aan de Cathédrale Saint Lazare. We dineren er samen en overnachten in Autun.
Woensdag 20 juni 2012
In de voormiddag bezoeken we de abdij van Cluny en verkennen we de stad zelf. Na de lunch gaat het richting Tournus, met zijn kerk en kloosterpand. In de late namiddag staat het kasteel van Couches op het programma, waar we Bourgondische wijnen degusteren. We dineren samen en overnachten in Autun.
Donderdag 21 juni 2012
We starten de dag met een bezoek aan het Musée Rolin in Autun. Daarna gaan we naar Châteauneuf voor een geleid bezoek aan het kasteel. Na de gezamelijke lunch is het tijd voor de cisterciënzerabdij in Fontenay. We dineren samen in Semur-en-Auxois, waar we ook overnachten.
Vrijdag 22 juni 2012
Al wandelend verkennen we het historisch centrum van Semur-en-Auxois. In de namiddag staan Vezelay en de middeleeuwse bouwwerf Guédelon op het programma. We dineren en overnachten in Auxerre.
Zaterdag 23 juni 2012
In Auxerre brengen we een bezoek aan de Abbaye Saint-Germain en aan de Cathédrale Saint Etienne. Na de middag rijden we naar Tonnerre voor een wandeling en bezoek aan het Hôtel-Dieu. Onze laatste halte op onze terugweg naar België is Pontigny met zijn cisterciënzer abdijkerk. We komen in Gent aan rond 23 uur.