| Van den vos Reynaerde Den fellen metten roden baerde |
Van den vos Reynaerde is een Middelnederlands dierenepos met een bijzondere status. Het verhaal behoort onlosmakelijk tot ons cultureel patrimonium. Het wordt nog steeds in alle secundaire scholen besproken en ook hedendaagse kunstenaars laten er zich nog graag door inspireren. Wat maakt deze roman nu zo onsterfelijk? Is het voor een hedendaagse lezer nog mogelijk om te achterhalen hoe middeleeuwers dit dierenepos beleefden en interpreteerden? Hoe stond men tegenover de vos als personage in de roman én als dier?
We onderzoeken de herkomst van de verhaalstof en stellen het voor aan de hand van allerlei beeldmateriaal (vanuit de Franse Roman de Renart-traditie en door middel van houtsneden uit Reynaert-drukken).
In het tweede deel van de cursus gaan we in op de manier waarop men Van den vos Reynaerde in latere eeuwen steeds opnieuw gestalte heeft gegeven. Daarbij besteden we ook aandacht aan de moderne bewerkingen die dit dierenepos tot leven wekken zoals romans, strips en zelfs rapmuziek!
Docent
Veerle Uyttersprot
Cursusplaatsen
Mechelen
KWO
Wittebroodstraat 19
CODE 7960/2804
1 dinsdag van 10:00 tot 12:30 uur en van 14:00 tot 16:30 uur - 16/11/2010
Cursusgeld
23,50 euro • 22,50 euro (-26/+60) • 20,00 euro (leden)
![]() |